ЛІДЕРИ ЗБЕРІГАЮТЬ ДИСТАНЦІЮ
П’ять з восьми ігор шістнадцятого туру першості СРСР з футбола серед команд другої підгрупи другої групи класу «А» завершилось нічиїми.
Лідер підгрупи армійці Львова грали у Кіровограді проти «Зірки», яка перебуває серед команд, що набрали найменшу кількість очок. Команди ці - старі суперники. Довгий час вони виступали в одній зоні класу «Б» і завжди знаходились в числі лідерів. Мабуть, це й обумовило їх боротьбу на рівних, не дивлячись на різний спортивний ранг команд сьогодні. У ворота суперників було забито по два м’ячі.
Центральним поєдинком туру була зустріч у Луганську «Зорі» з «Дніпром». Ці команди йдуть очко в очко і перемога «Дніпра» повернула б йому друге місце, втрачене у минулому турі. Зваживши на урок, одержаний від «Суднобудівника», «Дніпро» дещо перебудував свої атакуючі порядки. Ось в якому складі він вийшов на поле: Городенко, Конафоцький, Дановський, Білолюбський, Ануфрієнко; Сєвєрухін, Забєлін, Галоян; Кржичевський, Кузяєв, Паїс. Не дивлячись на те, що наші тренери виставили лише двох «чистих» нападаючих, «Дніпро» завдяки агресивності другої лінії, мав деяку перевагу над суперником, але зламати традиційно сильні захисні порядки «Зорі» все ж не зміг. В результаті нічия - 0:0.
Такий же рахунок зафіксовано у Львові, де «Карпати» зустрічались з «Трудом». Обмінялись м’ячами «Авангард» з «Металургом», «Авинтул» з «Соколом». Для розподілу місць в лідируючій групі важливе значення мали результати матчів калінінської «Волги» з вінницьким «Локомотивом» і «Суднобудівника» з «Таврією». В першому перемогла «Волга» - 1:0, в другому «Таврія» - 2:1.
Таким чином, передостанній тур першого кола не вплинув на розподіл місць у верхній частині турнірної таблиці. Лідери зберегли свої позиції.
А. КОЛОМИЙЧЕНКО.
«Прапор юності» (Дніпропетровськ, 06.07.1966)

ПЕРЕДОСТАННІЙ ТУР
Команди другої підгрупі другої групи класу «А» провели позавчора передостанній тур першого кола. Найбільшу увагу привернула зустріч в Луганську місцевої «Зорі» і «Дніпра», яка могла відіграти вирішальну роль у визначенні місць серед лідируючої п’ятірки. Невдачі дніпропетровців в останніх зустрічах з аутсайдерами змусили тренерів команди дещо переглянути розстановку своїх сил. На матч з «Зорею» «Дніпро» вийшов у такому складі: у воротах - Городенко, у захисті - Конафоцький, Дановський, Білолюбський і Ануфрієнко, у півзахисті - Северухін, Галоян і Забєлін, а в нападі Кржичевський, Кузяєв і Паїс. 90 хвилин напруженого поєдинку не виявили переможця. Рахунок так і не було відкрито. Луганчани, які в останні два роки не програли жодного матчу на своєму полі, змушені були задовольнитися нічийним результатом.
У зв’язку з перевантаженістю футболістів «Дніпра», які 11 липня грають на кубок, а 13 липня більшість гравців команди виступатиме за збірну України проти збірної Японії (матч відбудеться в Запоріжжі), Федерація футбола перенесла календарну зустріч «Дніпра» з калінінською «Волгою» з 14 на 16 липня.
«Зоря» (Дніпропетровськ, 06.07.1966)

Глядачі сподівались побачити гостру і захоплюючу гру лідерів. Однак їх надії не справдились. Суперники нагадували шахових гросмейстерів, які, поважаючи один одного, заздалегідь погодились на нічию.
У цій зустрічі було все: нескінченні, безцільні розиграші м’яча, неточні удари по воротах, невикористані небезпечні моменти. Знову, в котрий раз, показав високу майстерність Клюєв. Він принаймні двічі рятував свою команду від гола. Його колега Городенко також відзначився, знявши м’яч з голови Грекова.
Форварди гостей частіше обстрілювали ворота, більше володіли м’ячем. А напад «Зорі» діяв монотонно, атакував вузьким фронтом. Слабко зіграв Греков, не виявив своїх кращих бійцівських якостей Доронін, а боязкі сольні проходи Балаби не знаходили підтримки партнерів.
Це була п’ята зустріч «Зорі» і «Дніпра». До цього луганчани здобули 3 перемоги і один матч закінчився внічию. Отже, знову «Дніпро» не зміг здобути два очка, виступаючи проти «Зорі», хоча, повторюю, мав певну перевагу.
В. БОНДАРЕНКО.
Луганськ (телефоном).
«Спортивна газета» (Киев, 07.07.1966)

МИРНЫЙ ТУР
Мирно были настроены форварды большинства команд второй подгруппы второй группы класса «А» в предпоследнем туре соревнований первого круга. Об этом свидетельствуют результаты матчей. Из девяти встреч, проведенных 4 июля, шесть закончились вничью.
Не был открыт счет в играх между луганской «Зарей» и днепропетровским «Днепром», львовскими «Карпатами» и воронежским «Трудом», горьковской «Волгой» и ленинградским «Динамо». По одному разу побывал мяч в воротах соперников во время поединков между авангардовцами Харькова и запорожским «Металлургом», кишиневским «Авынтулом» и саратовским «Соколом». 2:2 - таков исход матча кировоградской «Звезды» с лидером розыгрыша - армейцами Львова.
В трех встречах был зафиксирован такой результат: симферопольская «Таврия» со счетом 2:1 выиграла у николаевского «Судостроителя»; с одинаковым счетом - 1:0 армейцы Киева одержали победу над ярославским «Шинником», а калининская «Волга» - над винницким «Локомотивом».
«Луганская правда» (Луганск, 06.07.1966)

ПРИЦІЛЬНИХ УДАРІВ ПОМЕНШАЛО
Ігри передостаннього туру змагань першого кола провели 4 липня команди класу «А» другої підгрупи другої групи. Каноніри більшості колективів нього разу стріляли переважно вхолосту. В трьох матчах глядачі так і не змогли побачити жодного моменту взяття воріт. Мирні результати - 0:0 були зафіксовані у зустрічах луганської «Зорі» з футболістами дніпропетровського «Дніпра», львівських «Карпат» з воронезьким «Трудом» і горьковської «Волги» з динамівцями Ленінграда.
Поділили очки навпіл із суперником також авангардівці Харкова, які зустрічалися із запорізьким «Металургом», і кишинівський «Авинтул», який приймав на своєму полі дебютанта класу «А» - саратовського «Сокола». Обидва ці матчі закінчилися з рахунком 1:1.
Чотири голи було забито під час матчу кіровоградської «Зірки» з армійцями Львова, але переможець цієї зустрічі так і не був виявлений. Поєдинок закінчився з рахунком 2:2.
Результати інших матчів шістнадцятого туру такі: СКА (Київ) - «Шинник» (Ярославль) - 1:0, «Суднобудівник» (Миколаїв) - «Таврія» (Сімферополь) - 1:2, «Волга» (Калінін) - «Локомотив» (Вінниця) - 1:0.
Продовжують лідирувати в другій підгрупі футболісти спортивного клубу армії з Львова. На їх рахунку - 24 очка. У них 9 перемог, 6 нічиїх і лише одна поразка. Другими йдуть спортсмени луганської «Зорі», які набрали 21 очко. На очко менше у «Дніпра» і «Металурга».
Інші команди мають такий спортивний багаж: «Локомотив» і «Труд» - по 19 очок, «Таврія» - 16, «Сокіл» і «Динамо» - по 15, «Карпати», «Авинтул», «Шинник» і СКА (Київ) - по 14, «Авангард», «Суднобудівник» і «Волга» (Калінін) - по 13, «Волга» (Горький) і «Зірка» (Кіровоград) - по 12.
«Прапор перемоги» (Луганск, 06.07.1966)

Рейтинг@Mail.ru